Burçlar kuşağında evine en meraklı burç Yengeçtir. Evini kalesi gibi görür ve onda rahat etmek ister. Ruhlarındaki kararlılığı ve yaratıcılığı evlerine yansıtırlar. Karmaşık dekorasyonlardan hiç hoşlanmazlar. Evlerini zarif, yumuşak, abartıdan uzak tasarımlarla dekore etmeyi severler. Bu yüzden de inci beyazı, gümüş ve sarı renkli mobilyalar onlar için idealdir. Evine aşırı düşkün olan yengeç burcunun aksesuarlarda en büyük tercihi gümüş eşyalardır.

Düşünceli yapıya sahip yengeç insanı, evini tüm aile fertleri için rahat bir yapıya kavuşturmak için elinden geleni yapar. Salon ve oturma odaları için rahat koltuk takımlarını tercih eder. Rahat oturulabilecek ve televizyon izlerken ayakların uzatılabileceği köşe takımları yengeç burcu insanları için idealdir. Ayrıca puf koltuklar ve minderler de olmazsa olmazlar arasındadır. Sadeliğe önem veren yapısı nedeniyle ayrıntılara çok takılmadan, daha yalın şekilde evini dekore etmek ister. Mutfaklarında şık yemek takımlarına yer verirken, evcimen yapılarının da etkisiyle narenciye sıkacağı, tost makinesi, kahve makinesi, blender gibi her tip ürünü hazır bulundururlar.

yengec-burcu

Zevkine düşkün olduğu için hamak, hamakta okuyacağı kitapları için mütevazı bir kitaplık modeli mutlaka bulunacaktır. Evindeki bir odayı titizce misafirleri için döşemeyi ihmal etmez. Gümüşün yanı sıra, cam bardaklardan da vazgeçemez. Evini gösteri aracı olarak değil, kabuğuna çekilebileceği bir mekân haline getirmek için dekore eder. Yengeç burcu insanları manzarayı, özellikle de deniz manzarasını çok severler. Denizi seyredebileceği bir balkonu olmasını çok ister. Büyük ve rahat koltuklar, geniş camlar, güzel bir manzara onların huzur bulacağı bir evin en temel özelliğidir.

Evinde misafir ağırlamaktan zevk alan yengeçler, onların rahat etmesi için çok sayıda kırlent bulundururlar. Uyku onlar için oldukça önemlidir. Bu nedenle doğru yatak seçimine büyük önem verirken, nevresim takımı, yorgan, yatak gibi pek çok ürünü titizlikle seçerler. Banyoları da genellikle burçlarına uyumlu olan beyaz, mavi ya da gümüş tonlarındadır.