Yemek odası takımları salonlar için olmazsa olmazlar arasında. Gümüşlük, konsol, yemek masası, zigon sehpalar, bir de bunun üzerine salon takımı eklendiğinde evlerimizin salonlarında ciddi bir karmaşa oluyor. Salonların evlerin en gösterişli ve detaylı bölümleri olduğunu düşünürsek bu iki durum bir araya geldiğinde oluşan karmaşa göz yorucu bir hal alıyor. Bu yüzden evlerini bu karmaşadan uzak tutmak isteyenler sade yemek odalarını satın alma yoluna gidiyorlar. Sade mobilyalar aynı zamanda kısıtlı mekanlar için de çözüm oluyor. Küçük odaları büyük mobilyalar ile doldurmaktansa daha kullanışlı alanlar oluşturuluyor.

sade-yemek-odaları

Sade yemek odalarında renkler oldukça soft. Genelde beyaz ve yakın tonlarından olan ekru mobilyaları görüyoruz. Son zamanlarda beyaz ve tonları çok popüler ve bu popülerliğin dönemsel bir durum olmadığını düşünüyoruz. Beyaz mobilyalar ortamdaki havaya verdiği ferahlık ile tercih sebebi oluyorlar. Beyazdan başka açık ağaç renkleri de tercih edilen mobilyalardan.

Ağaç renkleri de doğallığa çağrışım yapması yönü ile ortamın havasını etkiliyorlar. İki renkli mobilyalar bu açıdan karmaşayı artırdığı için tercih edilmiyor. Ancak açık ağaç tonları ile birlikte siyah cam detayı iki renk grubunda sade olarak nitelendirilebilecek modellerden biri. Koyu tonlar ile üretilen salon mobilyaları sade olarak değerlendirilemez. Sadelikten yana olanlar için en ideali açık ve düz renkler. Hareket katılmak istenirse bunu aksesuarlar ile sağlamak çok daha mantıklı olacaktır.

Yemek odalarında sadelikten yana iseniz modüler mobilyaları tercih etmenizi önerebiliriz. Aynı anda hem konsol, ayna, gümüşlük, orta sehpa ve yemek masası bir oda için çok fazla olabilir. Bu kadar yoğunluğa ihtiyaç duymuyor ya da mekan olarak bunları barındırabilecek kapasiteniz yoksa bir ürün grubu içerisinden sizin ihtiyacınızı karşılamaya yarayacak olan parçaları seçerek satın alabilirsiniz. Sade yemek odalarında mobilyaların birbirlerine çok yakın ve yoğun olarak konumlandırılması hoş bir görüntüye sebep olmayacaktır.