Ünlüler dekorasyona oldukça önem veriyorlar. Dolayısıyla mobilyalar da özenle seçiliyor. Öncelikle istedikleri dekorasyona karar veriyorlar ve istedikleri dekorasyona uygun mobilyaları genelde özel olarak yaptırıyorlar. Birçoğu eskitme mobilyaları tercih ediyor ve böylece daha güzel bir dekorasyon oluşturuyor.

Ünlülerin mobilyaları özel olarak yaptırmak dışında da ünlülere özel olarak çalışan mobilyacılar da mevcut. Bunlardan biri de Emrullah Genç. Emrullah Genç birçok ünlünün yatak odasını, oturma odasını ve diğer odalarındaki mobilyaları yaratan oldukça başarılı biri. Önce onların isteklerini dinliyor ve isteklerine uygun mobilyalarını yaratıyor. Ya da özel mobilya koleksiyonunu onlara sunuyor ve ünlüler bu koleksiyonlardan kendine uygun mobilyaları seçiyor. Genç, Seda Sayan, Bülent Ersoy, Esra Ceyhan gibi daha birçok ünlünün mobilya tasarımcılığını yapmış başarılı biri ve mesleğinde yükselmeye devam ediyor.

acelya-koltuk-takimi

elif-yemek-odasi

miami-koltuk-takimi

Ünlülerin kullandığı mobilyalar oldukça göz kamaştırıcı görünümlere sahip oluyor. Çünkü bu mobilyaların birçoğu tasarımcılar tarafından yaratılan mobilyalar oluyor. Bu mobilyalar oldukça kaliteli ürünlerden elde ediliyor. Böylece oldukça uzun ömürlü oluyor. Kullanılan malzemeler suya dayanıklı malzemeler olduğu için ahşap mobilyaların kabarma sorunu da olmuyor. Dış kaplamaları da oldukça dayanıklı oluyor. Üzerinde toz tutmayan malzemeler tercih ediliyor ve böylece temizlikleri de daha kolay oluyor. Menteşe gibi metal kısımları için de özel metal malzemeler tercih ediliyor ve sağlamlık iki katına çıkartılıyor.

Ünlülerin kullandığı mobilyalar oldukça yüksek fiyatlara sahip olsa da kullanım açısından kesinlikle bu paralara değiyor ve ünlüler de bu durumun farkında. Ünlülere çalışan mobilya tasarımcıları kendilerini ve ürünlerini geliştirmeye devam ediyorlar ve böylece ünlülerin isteklerine daha çok hitap edebiliyorlar. Sadece ünlüler de değil sosyeteden birçok kişi bu mobilyalara sahip ve nerden alacaklarını ya da özel olarak nasıl yaptıracaklarını biliyorlar. Bu mobilyalara sahip olmak için sadece ünlü mobilya tasarımcılarının iletişim adreslerine ulaşmak ve onlarla iletişime geçtikten sonra bu konuda bilgi alıp istenilen mobilyaları anlatmak yeterli oluyor.