Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre Türkiye, Ağustos ayından 392 Milyon Dolarlık mobilya ihracatı gerçekleştirmiştir. Aylık verilere göre mobilya ihracatında yaşanan en büyük artış, %1200 ile Suudi Arabistan, %14,30 ile Romanya pazarları olmuştur. Dünyanın bir çok ülkesine mobilya gönderen ülkemizde, son 8 ayın verilerine göre toplam mobilya ihracatı 3 Milyar dolar olarak açıklandı. 

Dünyada az olan el işçiliği tarzı ürünlere ağırlık verilmesinin Türkiye’yi öne çıkarabileceğine öngörülmektedir. Orta Doğu ülkelerinde hala avangart dediğimiz altın varaklı, işlemeli ve ağır mobilyalar tercih edilirken, Avrupa ve Amerika da da yine lüks ve modern çizgiler taşıyan  mobilyalar tercih edilmeye başlanmıştır. 

Türkiye’nin son dönemde en çok mobilya ihracatı yaptığı ülkeler arasında Irak ve Rusya gelirken, Almanya, Fransa, Romanya, Hollanda,  Birleşik Devletler ve Birleşik Krallık gibi ülkelerde de Türk mobilyası oldukça rağbet görmektedir. 

Türkiye’de Klasik ve Lüks mobilya ihracatı yapan ödüllü mobilya markası Asortie’nin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erat ‘’ Ülkemizdeki mobilya ihracatını, Cumhuriyetimizin 100. yılında, 10 Milyar Dolara yükletmek istiyoruz. Bunun İçin tüm sektör paydaşlarımız ve Devletimiz bir arada Türk Mobilyasını dünya markası haline getirmek için canla başla çalışmalarımıza devam edeceğiz. ‘’ dedi.