Sonbahar yazın geride bırakıldığı, doğanın kış uykusuna çekilmeye başladığı bir zaman dilimidir. İnsanoğlu da doğada yaşayan bir canlı olduğundan ruhen kendini yorgun hissedebilmektedir. Bu nedenle kişinin kendini zinde, enerjik hissetmesi için sonbahara uygun ev dekorasyonu iyi bir seçim olabilir.

Sonbahara uygun ev dekorasyonunda mobilyalarınızı değiştirmenize hiç gerek yok. Evinizde uygulayacağınız ufak tefek değişikliklerle evinizin atmosferini değiştirebilirsiniz. Evinizdeki süslemeleri değiştirmeniz mantıklı bir tercih olacaktır. Bu açıdan kurutulmuş ve sarartılmış çiçeklerden ya da yapraklardan yararlanabilirsiniz. Şık bir cam vazoya doğaya uygun olacak şekilde kurumuş çiçekleri koyup, renkli kurdelelerle ve boncuklarla süsleyebilirsiniz. Benzer şekilde çam kozalakları da bu konuda size iyi bir malzeme olabilir.

sonbahar-ev-dekorasyonu

Sonbaharın en önemli simgesi kuşkusuz balkabağıdır, hem sonbaharda olgunlaşması hem de masallardaki hikayesi itibarıyla eviniz için en ideal sonbahara uygun ev dekorasyonu unsuru olabilir. Balkabağını ya kendi rengiyle evinizin herhangi bir yerine koyabilir ya da istediğiniz bir renkle renklendirebilirsiniz. Şayet bahçeli bir evde oturuyorsanız evinizin hemen dışına bahçeye de ihtişamlı bir şekilde koyabilirsiniz. Bu açıdan tercihiniz büyük bir kabaktan yana olmalıdır. Dış kapının üzerini ise çok daha minik süs kabaklarıyla süsleyebilirsiniz.

Bunların dışında sonbaharın ruhunu yansıtacak bibloları mobilyalarınızın üzerine koyabilirsiniz. Ancak bu biblolar en şık olarak mutfağınızda kendini gösterecektir. Örneğin meyve ve sebzelerden esinlenilerek yapılan biblolar seçiminiz olabilir.

Tüm bunların dışında vitrininizdeki eşyaları da bir bir gözden geçirmeniz iyi olacaktır. Vitrinize minik balkabaklı bibloları yerleştirebilirsiniz. Eğer vitrininizde resim çerçevesi varsa içindeki resmi sonbahara uygun bir resimle değiştirebilirsiniz. Örneğin sararan yaprakların döküldüğü bir doğa fotoğrafı bu açıdan uygun olacaktır. Aynı şekilde duvarlarınızda yer alan tablolarınızı da sonbahara uygun olan seçeneklerle değiştirmelisiniz.

Balkabağı zevkini farklı unsurlarla da yaşayabilirsiniz. Örneğin masanın üzerine yerleştireceğiz şık bir tabağın içine çeşit çeşit renklerde süs kabaklarını koyabilirsiniz.