Siyah renk güç, korku bazen de şıklık olarak ortaya çıkar. Salonu dekore ederken siyah renkten yararlanabilir ve evinize şıklık katabilirsiniz. Siyah renk güç ve otoritenin simgesi olarak bilinir. Neden tüm resmi araçlar siyahtır? Otorite ve güç oldukça önemli olduğu için siyah renk her konumda kullanılmaktadır.

Sıra geldi dekore ederken siyah rengi nasıl kullanılmalı kısmına, siyah renk gücü temsil ettiği için her alanda rahatlıkla tercih edilebilir. Evinizin her bölümünde rahatlıkla siyah renge yer verebilir ve kullanabilirsiniz. Kısa bir örnek verecek olursak ofislerin mobilyaları çoğu zaman siyah renklidir. Koltuklar, sandalyeler aynı oradan siyah renklidir. Çoğu ofiste siyah renk olması tesadüf değil dekorasyonun örneğidir.

siyah-renk-ve-dekorasyon

siyah-renk-ve-dekorasyon-2

Salonda Siyah Dekorasyonu

Koltuklarınız beyaz ama siz siyah renge yer vermek istiyorsanız, perdeleriniz siyah renk olabilir. Siyah beyaz uyumunu salonunuzda kullanabilirsiniz. Büyük bir salona sahipsiniz ve mobilyalarınız beyaz ya da açık renklerden oluşuyor o zaman siyah perdeler kesinlikle ilk tercihiniz olmalıdır.

Büyük salonunuz varsa sorun yok ancak bazı evlerin salonları ufak da olabiliyor. Bu durumda siyah renk ve tonlarını kullanmak çok akıllıcı da değil ufak olan salonu daha da matlaştırmak ve ufak göstermek hoş olmayacaktır.

siyah-renk-ve-dekorasyon-3

Siyah Rengin Uyumlu Olduğu Renkler

Her rengin uyumlu olduğu bazı renkler var, sıcak ve soğuk renklerin arasında oluşan uyum gibi siyah renk ise beyaz, kırmızı ve pembe ile oldukça güzel bir şekilde kombin edilebilir. Özellikle yatak odasında kullanılan kırmızı renk ile siyahın uyumu doğru yakalandığında çok hoş bir uyum sağlayabilirsiniz.

Siyah rengi mutfaktan da kullanmaktan çekinmeyiniz, ayrıca iç acıcı renklerin yanına siyahı koymaktan da korkmayın. Doğru tasarım ve dekorasyon ile mutfağınızda siyah uyumuyla harika bir uyum yaratabilirsiniz.