Evimizde büyük vaktimizi geçirdiğimiz ve birçok kişinin oturmaktan keyif aldığı bölümü salondur. Eşya dekorasyonu önemlidir. Fakat hemen hemen sayısız ev sahibinin atladığı önemli bir nokta vardır. Hemen merakı gidermek adına ifade edelim ki, sadece eşyası değil salonun her şeyi, yani diğer bir ifade ile salonun bütünü önemlidir.

Salon Duvar Dekorasyonunda Renklendirme

Evin şüphesiz salonunun temel ve bütününü oluşturan parçalarından biri duvarlarıdır. Hatta salonun en önemli bütünlük sağlayacak parçasıdır. Duvar dekorasyonunda özellikle ilk tercih edilen dekor anlamında bir faaliyet olan renklendirme çalışması uyum göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

salon-duvari-dekorasyonu-onerileri-2

Salon duvarı süsleme adına salon duvarına uygulanacak boyanın rengi tamamlayıcı nitelikte olmalıdır. Salonunuzun içinde bulundurmuş olduğu koltuk, sehpa ya da diğer bir alternatif olan orta sehpa, sandalye ya da masa vs. gibi birçok eşya için uyum sağlamalıdır. Örneğin; kırmızı bir koltuk takımınız aynı uyum ve renk dengesini koruyan renklerde sehpa ya da orta sehpanız ve hatta halınız var ise, salon süsleme işleminde salon duvarlarını boyamayı yani renklendirmeyi tercih ettiğiniz takdir de tozpembe bir salon duvar boyası kullanmanız uçuk ve alakasız olabilme ihtimalini taşımaktadır. Krem bir koltuğa sahip ve uyumlu renklerde tamamlayıcı ve bütünlük sağlamak adına dengeli eşyalarınız var ise, hemen hemen her renk salon duvar boyası kullanmanız mümkün olacaktır.

salon-duvari-dekorasyonu-onerileri-4

Salon Duvar Dekorasyonunda Duvar Kâğıdı

Salon duvarlarını süsleme de renklendirmenin yanı sıra özellikle temizlik ve göze daha da iyi hitap edebilmek adına en çok tercih edilen süsleme yollarından biri duvar kâğıdı kaplamasıdır. Salonunuzdaki eşyaları da baz alarak bir duvar kâğıdı seçimi yapmanız durumunda hem uyum ve ahenk hem de her anlamda bir bütünlük sağlayarak estetiği de yakalamanız mümkün olacaktır.

salon-duvari-dekorasyonu-onerileri-3