Rustik dekorasyon eskiye dönüş anlamına gelir. Eski zamanlarda kullanılan tahtadan evler tahtadan mobilyalar yani hep eskiye özlemdir. Rustik dekorasyon aslında doğallığın simgesidir. El emeği sonucunda ortaya çıkan bir tarzdır. Rustik dekorasyonlara örnek verecek olursak keten kumaşlar kurumuş ağaç dalları örgü battaniyeler ahşap kasalar sepetler gibi tarzlar örnek verilebilir. Siz doğallıktan yanaysanız o zaman Rustik seçimlerle bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Rustik ev dekorasyonuna evin tabanından başlayabilirsiniz. Evin tabanına yapacağınız ahşap eve Rustik bir görünüm katacaktır. Rustik ev dekorasyonunda toprak renklerine ve natürel renklerine ağırlık veriniz. Ayrıca ev dekorasyonunda Rustik seçimler için ikinci el eşyalarını kullanıp değerlendirebilirsiniz. Mesela çok eskiden kullanılan yünden yapılmış halıları oturma salonunuza koyabilirsiniz. Evinize ayrı bir hava katacaktır. Ayrıca meyve kasalarından yine masa yapabilirsiniz.

rustik-dekorasyon-fikirleri-2

Çok eskimiş tahtaları duvara monte edebilirsiniz. Bu monte edilmiş tahtaların üstüne televizyonu monte ettiğiniz zaman Rustik bir tarz yaratmış olursunuz. Manavlarda bulunan çok eskimiş tabureleri çekmece ya da yine masa niyetine kullanabilirsiniz. Ayrıca yine doğallığın simgesi olan Rustik ev dekorasyonları için canlı gül yerine kurutulmuş güllerle salonunuzu süsleyebilirsiniz. Aynı zamanda abajurların eski olanları ahşap oyuncakları ahşap dolapları kullandığınız zaman Rustik fikirlere daha çok yaklaşmış olursunuz. Daha çok Rustik dekorasyonunda kullanılan renkler metal ve kürk renkleridir. Bu renkler ile yapılan ev dekorasyonları çok yerinde olacaktır. Daha çok eski ve rengi kaçmış halıları kullanmaya özen gösteriniz.

rustik-dekorasyon-fikirleri-3