Yatak odaları evlerde bulunan en kişisel odalar. Bu yüzden özel bir öneme sahipler ve tasarımları da bir o kadar özel olmalı. Bu şekilde düşünenler ve mobilya markalarının üretmiş olduğu ürünleri kullanmak istemeyenler için en iyi seçenek bir tasarımcının yolunu tutmak oluyor. Özel tasarım yatak odaları tamamen kişinin özel zevklerine göre şekilleniyor. Öncelikle yapılması gereken şey mekanı incelemek olmalı. Odanın özellikleri tasarımın gidişatını belirleyecek ilk nokta. Belirlenen boyutlara ve tarza göre çizimler yapılmaya başlanıyor.

Özel tasarım yatak odalarında en çok göze çarpan özellikler ergonomi oluyor. Adeta küçük bir oda şeklinde olan giyinme dolapları gerçekten iddialı. Tasarlanan bu dolaplar sayesinde karmaşa yaşamanız ya da aradığınızı bulamamanız imkansız. Çünkü her şeyin belli bir yeri var ve bu yerler net çizgilerle belirlenmiş. Askılarla cebelleşmenize de gerek yok. Küçük dokunuşlar sayesinde kapaklar açılıyor, giyim alternatifleriniz önünüze geliyor ve siz dilediğiniz tercihi sıkıntı çekmeksizin yapabiliyorsunuz. Şifonyerler de en az giyinme dolapları kadar farklılaşmış.

defne-klasik-yatak-odasi

defne-klasik-yatak-odasi-modeli

defne-klasik-yatak-odasi-takimi

defne-yatak-odasi

Çekmeceleri açmak için güç kullanmanıza gerek yok. İçeri monte edilen hidrolik mekanizması ile kapatırken de ses ya da çarpma olmadan kapatabilirsiniz. İçlerinde bulunan bölmeler de işinizi kolaylaştıracak diğer bir detay. Organizer denilen bölmeli mekanizmalar sayesinde çekmecelerinizin içerisinde asla karışıklık olmaz.

Tasarım ürünlerinin en büyük artılarından biri de görsel olarak farklı olmasıdır elbette. Kimsede olmayan ve sıra dışı mobilyalar ancak sizin evlerinizde olabilir. Tasarımlarda bulunan renkler, kumaşlar, dokular normal mobilyalardan son derece farklı. Hatları ve çizgileri ile de bir tasarım mobilya sıradan bir mobilya ile karşılaştırıldığında kendini ele verecektir. Özel olmayı isteyen ve kullanılmamış olan kullanmak isteyenler dilerse bir tasarımcı ile irtibat kurarak kendi hayallerindeki yatak odasına ulaşabilir ya da bu konuda çalışan tasarımcıların ürünlerinden sınırlı sayıda üretilmiş olan özel tasarım yatak odası modelleri koleksiyonumuzdan birine sahip olabilirler.