Otellerde kullanılan şık, gösterişli otel odası ve suite mobilyaları modelleri

Son yıllarda ulaşım olanaklarının gelişmesiyle artan yolcu ve turist sayısı konaklama ihtiyacını ve dolayısıyla otellere olan talebi artırmıştır. İnsanların evlerindeymiş gibi hissettirmek daha rahat daha güvenli oteller, otel dekorasyonları ile bu ortamı sağlamaya çalışan işletmeleri ortaya çıkarmıştır. Yenilik, artık işletmelerin ayakta kalması ve rekabet edebilmesi için zorunluluk haline gelmiştir.

Yeniliğin belirli sınırları yoktur. Hem iç hem de dış mimarisiyle misafirlerine büyülü bir ortam yaratabilen kısacası diğerlerinden farklı olabilen, yani kendini farklı kılabilen otel işletmeleri ayakta kalabilmektedir. Kendini yenilemeyen otel işletmeleri hızla gözden düşmektedir. Otelcilikte başarının devamı sektörün yeniliklere önem vermesinden geçmektedir.

İnternet ortamının gelişmesi ile artık insanlar rezervasyonlarını internet üzerinden yapıyorlar. Otel hakkında bilgileri internet ortamındaki resimlerden daha önce orda konaklamış müşterilerin görüşlerini okuyarak karar vermekteler. Otel işletmeleri için önemli olan görsel olarak etkileyici tasarımları odalarında ve otelin bütün alanlarında kullanarak bunları en iyi şekilde internet üzerinde teşhir etmektir. Böylelikle araştırdıkları otellerin sitelerinde gördükleri bu göz alıcı dekorasyon karar vermeleri açısından önemli bir faktör olacaktır. Kullanılan otel mobilyaların seçiminde otelin bulunduğu bölgeye göre farklı konseptler oluşturabilir müşterilerini bulundukları ülkenin veya ilin büyülü havasını odalarında da yaşama lüksünü veren işletmeler bir adım önde olacaktır.Otel için en önemli konulardan biride kullanılabilirlik.

Tasarımlarda müşterilerin etkili olarak kullanırken zorlanmayacakları kullanışlı otel mobilyaları olmalıdır. Renk olarak rahatlatıcı renkler örnek olarak mavi ve tonları kullanılabilir. Müşterinin odaya girdiği zaman dekorasyonundan, renginden ve otel mobilyalarından hoşnut olmalı kendi evindeki rahatlığı yaşamalıdır. Dekorasyonda kullanılan seçimlerle yorgun gelen müşterileri düşünerek dinlendirici atmosferler oluşturmalıyız.

Otel dekorasyonununda ışıklandırma nasıl yapılmalıdır ?

Işıklandırma konusunda oldukça hassas davranılmalı yapılan iyi ışıklandırma ile küçük defoları örtebiliriz, ancak kötü ışıklandırma ise çok iyi olan dekorasyonumuzu olduğundan kötü gösterebilir. Otelin dekorasyonundaki çizgiler müşterilerini otelin bulunduğu şehirde olduğunu hissettirmelidir.

Örneğin; İstanbul’da tarihi yarım adada bulunan bir otel dekorasyonunda klasik çizgilerle müşterilerini sanki bir Osmanlı sarayında konaklıyormuş hissini yaşatarak unutamayacakları bir mekân oluşturulabilir. Baştan aşağıya Osmanlı kültürünü yansıtan lobi, odalar hatta personelin kıyafeti bile bu tarzda tasarlanabilir.

Klasik mobilyanın büyülü dünyasını müşterilerimize sunabiliriz. Sanat eseri klasik mobilyalar ile 21.yüzyılın saraylarını inşa edebiliriz.
Tüm dünyada artık otel işletmeleri hem dış ve hem de iç mimarileri ile sanat eseri olmaya yönelmektedirler. Sektördeki isteklere göre üretim yapan mobilya firmaları ile çalışarak otellerde dünya standartlarını yakalamak oldukça önemlidir. Otel mobilyalarında yenilikleri takip eden işletmeler her zaman ayrıcalıklı ve özel kalacaklardır.

İnternet çağıyla beraber gelişen sosyal medya insanların seçimlerinde en önemli referans o mekânda konaklamış diğer insanların fikirleri olmaktadır. Memnun kalarak giden müşteriler işletmelerin en büyük reklamı olacaktır.

Bundan dolayı otel dekorasyonlarında uzman firmalar ile çalışılarak kullanışlı estetik ve en önemlisi konforlu otel dekorasyonlarına imza atarak müşteri memnuniyetin üst seviyede tutmaktır.