Evlerde saray havasını yaşamak isteyenlerin sayısı gittikçe artmakta bu sayının artmasındaki en büyük etmenlerden biride Osmanlı dönemi dizilerindeki saray dekorasyonlarındaki ihtişam ve zarafetin ekranlara yansımasıdır. İlgi çeken klasik tarz mobilyalar dekorasyonlarda bütün evde kullanılabildiği gibi sadece evin bir odası da Osmanlı sarayına dönüştürülebiliyor. Son zamanlarda tarihi mekânlardaki otel işletmeleri dekorasyonlarında da Osmanlı tarzı mobilyalar ile dekore edilerek müşterinin ilgisini çekmeyi amaçlamaktadır. Klasik mobilyaları geleceğin antikaları olarak düşünebiliriz. Modası hiçbir zaman geçmeyen zamanla değer kazanan eşsiz, evimize değer katan nadide parçalardır.

Osmanlı tarzı mobilyalarda altın ve gümüş varak fazlasıyla kullanılmaktadır. El emeği ince oyma detaylar klasik tarz Osmanlı mobilyasının karakteristik özellikleridir. Osmanlı tarzı ev dekorasyonunda sadece mobilyalar değil duvarlar, aydınlatma, perdeler, aksesuarlar gibi unsurlar ile bir bütünlük oluşturmalıdır. Kullanılan renklerde Osmanlı tarzına uygun olmakla beraber yenilikçi dekorasyonlarla günümüzün moda renkleri ile harmanlayarak dekorasyonumuza farklı bir görünüme kavuşturabiliriz.

Klasik mobilyada en göz alıcı tasarım ve modeller yatak odası takımlarında kullanılmaktadır. Yatak odası takımındaki parçalarda kullanılan oymalar, farklı renk ve seçeneklerdeki döşemeler, klasik yatak odası takımlarını eşsiz kılmaktadır. Günümüzde romantik yatak odası dekorasyonları yapılmaktadır. Romantik dekorasyonlarda genellikle klasik yatak odası takımları kullanılarak şık ve gösterişli mekânlar oluşturulmaktadır. El oyması işçiliğiyle birer sanat eseri görüntüsünde olan klasik mobilyaları ilk görüşte etkilenecek ve evinizde kullanmak isteyeceksiniz. Yapımında meşe, maun, abanoz, ceviz, kayın ve ıhlamur gibi ağaç türleri kullanılan bu sanat eserlerinde özel boya ve vernikler, altın gümüş varaklar, göz alıcı taşlarla bezenerek tasarımları yapılmaktadır. Klasik mobilya sağlamlık konusunda ön plana çıkmaktadır. Doğal ağacın sağlamlığını evlerinize taşımaktadır.