İş dünyasında resmiyet kendini en çok ofislerde belli eder. Ofis dekorasyonlarında genelde kahverengi veya siyah ahşap tercih edilirdi. Koltuklar da genel olarak dekorasyona uygun şekilde tasarlanan deri kaplama koltuklardı. Ancak günümüzde daha tarz dekorasyonlar ön planda. Çizgiler daha net ve iç açıcı. Artık tercih edilen modeller yalnızca ciddiyeti ve resmiyeti yansıtmıyor, aynı zamanda şıklığın ve modernliğin yolunu da açıyor.

makam koltugu yönetici koltugu ofis koltugu çalışma koltugu büro koltuğu koltuk ofis büro koltuğu

Yeni ofis koltuklarında en belirgin değişimlerden biri kaplamalar. Deri kaplamanın yerini alan renkli kumaş kaplamalar ofislere canlılık katmanın yanı sıra, yenilikçi ve değişime açık olmaya dair mesajlar veriyor. Ağır kahverengilerin veya siyahların yerini alan renkler, dekorasyona da canlılık katıyor. Ancak tasarımcılar siyah ve kahveden de vazgeçmiş değiller. Daha modern ve gözü yormayan çizgilerle tasarlanan klasik renkler hala revaçta. Ayrıca yine deride, krem ve beyaz hakimiyeti de var. Yeni nesil modasının klasik severlerinin beğenerek kullandığı bu modeller hem ciddiyeti yansıtıp hem şıklığı ön plana çıkarıyor.

Ofis koltuklarında bir başka çeşit ise fileli model koltuklar. Eski model koltuklardan ilham alınarak tasarlanan bu modeller aslında nostaljiyi günümüzle süslemenin şıklığını gözler önüne seriyor.

ofis-koltuklari-modelleri-3

Klasiğe hareketlilik katmak da mümkün. Siyah ya da kahverengi üzerine işlenen çizgisel tasarımlar klasik ve modernin şahane sentezini gözler önüne seriyor. Bu yeni nesil tasarımlar, özellikle genç, yenilikçi ve girişimci patronlar için tercih sebebi.
Bu yılın yeni üretim ofis koltuklarında göze çarpan bir başka detay ise rahatlık. Pek çoğunda özellik uzun ve ağır koltukların yerini kısa koltuklara hafif, yumuşak ve rahatlatıcı başlıkların yapılmış olması. Bu şık detay, estetik bir görüntü sağlamasının yanı sıra yoğun iş temposunun ağır ve yorucu havasından kurtulup kısa molalarla rahatlayabilmek için de ideal.

ofis-koltuklari-modelleri-4