Günümüzde evlerin belirli standartlarda yapılması ve geçmişe oranla daha küçük yapıda olmaları sebebiyle yapılacak dekorasyonların da bunlara uygun olması gerekmektedir.

Küçük bir eviniz vara yapacağınız dekorasyonlarda dikkat etmeniz gereken şey daha az ve fonksiyonel yönü daha kuvvetli eşyalar ya da mobilyalar kullanmaktır. Zaten küçük olan evinizi daha da küçük bir yere dönüştürmemelisiniz. Bunun için mutlaka yaşam alanınıza uygun yapıda mobilya seçmeli ve fazlalık oluşturan mobilyaları hayatınızdan çıkarmalısınız.

Bu şekilde daha ferah ve geniş ev dekorasyonlarına kavuşmanız mümkün olacaktır.

Doğru şekilde yapacağınız mobilya paylaşımları ve yerleşimleri ile küçük evlerinizin dekorasyonuunu daha da verimli bir yapıya kavuştrabilirsiniz. Bu alanlar için tercih edeceğiniz mobilya seçimlerinde göz alıcı ve daha işlevsel olan tasarımları kullanmanız yerinde olacaktır.

konforlu-koltuk-takımları-2

Küçük evlerin en büyük problemlerinden biri, doğru şekilde bir yerleşime izin vermemesidir.

Bunun önüne geçmek içinse daha stil ve tarz olan tasarımları yaşam alanlarınıza dahil etmenizde fayda vardır. Çünkü tarzınıza uygun olan tasarımlar ile küçük yaşam alanlarınız çok daha estetik ve doğru bir dekorasyona kavuşabilir.

Küçük evlerin mutfaklarında neler yapılmalı ?

Küçük evlerin mutfak dekorasyonlarında daha az yer kaplayan ama rahat hareket alanı sunan mobilyalara ağırlık verilmelidir. Bu anlamda açık mutfak tasarımlarını ya da gömme dolaplara sahip olan mutfakadalrını düşünmenizde faydalı olacaktır. Hem yemek yapmanıza hem de yemek yemenize izin verecek olan mutfak tezgahlarını kullanarak muutfaklarınızda daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Yemek yaparken zevk alacağınız bir dekoru mutfağınıza getirmek istiyorsanız mutfaklarınızda kuullanacağınız tasarımlar açısından daha fonksiyonel olanları tercih etmelisiniz.

mutfak-masasi

Mutfak duvarlarında kullanacağınız raflar ile mutfağınızda daha fazla alan açabilirsiniz.

Rafların mutfağınıza yapacağı katkı oldukça önemlidir. Mutfaklarınız da yer vereceğiniz bu tasarımlar ile mutfaklarınızı daha kullanışlı bir yere dönüştürebilirsiniz. Mutfaklarınıza bu raf modelleri ile daha fazla hareketlilik ve dinamizm katabilirsiniz. Bu raf modelleri ile mobilya kalabalığının da bir nevi önüne geçebilirsiniz.

Yemek masalarında daha hareketli ve rahat olanlarını kullanarak yemek odalarınıza derinlik eklemenizde mümkündür.

Yemek masalarının açılıp kapanabilme özelliklerine sahip olması bu masaları daha verimli bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Yemek odası takımlarında estetik özellikleri konfor ile birleştiren tarzdaki modellerini tercih etmeniz her yönden size avantaj sağlayacaktır. Yemek odanızla salonalrınızı ayaıran bölmelere yer vererek de dekorlarınızı daha etkin bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca yemek odalarında ve mutfaklarda tercih edeceğiniz açık renkli modellerde yaşam alanlarınızın daha geniş ve ferah görünmesini sağlayacaktır.

Küçük evlerinizin dekorunda en dikkat etmeniz gereken şey, ölü noktaları canlandırmak ve kullanılmayan alanları kullanılır kılmaktır.

Bu tarz tasarımlar da dekorasyonda önemli bir unsur teşkil edecektir. Özellikle merdiven altlarının kitaplık olarak kullanılması ya da çatı katlarının daha işlevsel hale getirilmesi de küçük yaşam alanlarınızı daha verimli kullanmanıza neden olacaktır. Daha kullanışlı ve modüler mobilyalar ile yaşam alanlarınızı daha güzel bir yere dönüştürebilirsiniz.

Merdiven-Altı-Kitaplık

Modüler tasarımlı mobilyalar kullanarak yaşam alanlarınız çok daha farklı ve kullanışlı bir yere dönüştürebilirsiniz.

Özellikle çekyat modelleri bu açıdan bakıldığında yaşam alanlarınızı konforlu ve rahat bir yapıya kavuşturmaktadır. Buu modüler ve kullanışlı mobilyalar ile hem yatabilecek hem de oturabileceksiniz. Küçük bir yapıya sahip olan evinizde yapacağınız dekorasyonlarda kapıları ortadan kaldırarak ya da odalarınızın kapılarında akordiyon ya da sürgülü modelleri tercih ederek daha fazla yer elde edebilirsiniz. Bu kapı modelleri sayesinde yaşam alanlarınızda daha geniş ve ferah alanlara kavuşabilirsiniz. Küçük evlerinizi daha farklı ve kullanışılı bir yere dönüştürebilirsiniz.