Kova burcu kadını dendiğinde ilk akla dekorasyonda yenilik gelir. Kova burcu kadınları yaratıcı ruhludur ve sürekli yaşam alanlarında yenilik yapmaktan büyük zevk alırlar. Cesaretleriyle her zaman ön planda olmaktan hoşlanırlar ve denenmemiş şeyleri denemekten çekinmezler. Kova burcu kadınları kural dışı dekorasyonculardır ve her şeyin kendilerine özel olmasından hoşlanırlar. Hava grubundan olan kova burcu kadınları açık havada olmayı ve havadar ortamları severler.

Bu yüzden ev dekorasyonlarında geniş balkon ve teraslara ayrı bir önem gösterirler. Genellikle tek bir rengin tonlarını kullanarak evlerinin dekorasyonunu yaparlar. Mavi ve yeşil renkler tercih ettikleri renklerdendir ve bu renklerle evlerinde havadar bir his uyandırırlar. Kova burcu kadınları sade ve modern dekorasyondan hoşlanırlar. Hem modern hem de kullanışlı, iki parçadan oluşan L şeklinde koltuklar kova burcu kadınlarının ilgisini çeker.

 

Kova Burcu Kadını İçin Mobilya Modelleri

Mobilya dekorasyonun da özel yapım ve eşi olmayan eşyalar kova burcu kadını için en iyi tercih olacaktır. Salonda ya da yatak odalarında kendilerine özel bir köşenin olması kova burcu kadını için çok önemlidir. Yeniliklerin ve dâhilerin burcu olan kova burcu kadınlarının dekorasyonunda satranç, tavla gibi zekâ gerektiren oyun aksesuarları olmazsa olmazdır. Mutlaka evin bir köşesinde kova burcunun zekâsını simgeleyen bir oyun bulunmalıdır. Duvar dekorasyonu için tablo seçimlerinde genelde manzara ve gökyüzünü gösteren tablolar tercih ederler.

Bunun nedeni kova burcu kadınının açık havaya olan düşkünlüğüdür. Hatta camdan yapılmış bir tavan kova burcu kadınını mest edecektir. Genellikle ev dekorasyonlarında halı tercih etmezler. Bunun yerine parke ya da marley yer döşemesi daha doğru bir tercih olacaktır. Son olarak kova burcu kadınları evlerin de mutlaka bol bol bitkiye yer verirler. Hem balkon ve teraslarında, hem de evin iç kısımlarında yer verilen bitkiler kova burcu kadınını daha rahat ve ferah hissettirir.