Yatak odası dekorunu neredeyse tek başına yatak odası takımları oluşturur. Mesela salonda koltuklar ve yemek odası, oturma odasında koltuk takım ile TV ünitesi gibi mobilyalar beraber kullanılırken, yatak odasında kullanılan tek mobilya yatak odası takımıdır. Yatak odanızın tüm duvarlarını kaplayan şey aslında aynı mobilyadır. İşte bu yüzden yatak odası takımı çok önemlidir.

Yatak Odası Kullanımı

Adı yatak odası olsa da bu oda sadece yatmak için kullanılmayacak, sizin tüm kişisel alanınızi oluşturacaktır. Düşünsenize size ait olan ne varsa bu odada bulunacak. Kıyafetleriniz, takılarınız, aksesuarlarınız, birkaç kitabınız, anılarınızı içeren kutularınız ve hatta günlüğünüz bu odada bulunuyor değil mi. Yani aslında tamamen size ait bir dünya, mahrem bir alan sunuyor size. Iste yatak odası özelliklede klasik yatak odası  takımı seçerken de tüm bunlar aklınızın bir köşesinde bulunmalıdır.

Akşam yatmadan kişisel bakımlarınızı yaptığınız, kitabınızı okuduğunuz, huzur içinde uyduğunuz ve sabah kalkıp işe gitmek için yine hazırladığınız yer yatak odanız değil mi. Aslında sadece geceden geceye kullanılan bir yer değil her an girip çıktığınız bir yer. İşte bu yüzden yatak odası takımınız hem kullanışlı hem de zevkinize uygun olmalıdır.

klasik yatak odası
Nakkaş klasik yatak odası

Klasik Yatak Odası Takımı Modelleri

Yatak odası mobilyasında da diğer tüm mobilyalarda olduğu gibi seçenekleriniz sınırsız. Önemli olan sizin neyi beğendiğiniz ve yatak odanızda ne görmek istediğiniz. İşte buna karar verdikten sonra seçim yapmak çok daha kolay olacaktır.

Yatak odasında modern ya da klasik seçimler yapmanız sizin zevkinize kalmış. Ancak biz size renkler ve desenler konusunda birkaç tüyo verelim. Daha çok uyuma alanı olarak kullanılan yatak odasında çok açık veya çok koyu tonlar tercih etmek sizi rahatsız edecektir. Mesela soft beyaz yerine krem tonlarını, acı kahve yerine sütlü kahveleri tercih edebilirsiniz. Yani ara renkler ve geçiş tonları hem sizi daha huzurlu hissettirecek hem de uyku kalitenizi arttıracaktır. Çünkü odadaki atmosfer de uykuyu etkilemektedir.

Yatak odası takımlarında çok fazla detay içeren, yoğun desenler içeren mobilyalar yerine daha sade ve insanı yormayan mobilyalar tercih edilmelidir.

klasik yatak odası takımları
Miami klasik yatak odası

Klasik Yatak Odası

Yatak odalarına en çok yakışan mobilyalardan biri de klasik yatak odası takımları. Böylece kendinizi prensesler gibi hissedebilirsiniz. Klasik mobilyalar daha çok oymalar içeren ve klasik ayaklı mobilyalardır. Bunlar aşırıya kaçılmadığı sürece hem kullanışlıdırlar hem de şık bir görünüm sunarlar.

Klasik yatak odanızı klasik bir yatak ucu ayaklı puf veya Josephine uzanma koltuğu ile tamamlayabilirsiniz. Böylece yatak odanızda yatağınız dışında bir dinlenme alanı da oluşturmuş olursunuz. Bunların abartı olacağını düşünürseniz de berjer ve bir yan sehpa yine bu fonksiyonu yerine getirecektir. Klasik yatak odasının tarzı sınırlı  olduğundan içini döşerken hiç zorlanmayacak aksine zevk alacaksınız.

klasik yatak odası takımı modelleri
Beykoz klasik yatak odası