Günümüz dünyasında teknoloji ve seçenekler her sektörde olduğu gibi mobilya sektöründe de hızla yükseliyor. Çeşit çeşit seçenek arasında insanlar kendilerine en uygun tarzı ve en rahat edebilecekleri mobilyaları seçmeye çalışıyorlar. Moda her geçen gün değişiyor ve bazen kendini yineleyerek yeni bir moda akımı oluşturuyor. Fakat önemli olan mobilya konusunda da modaya ayak uydurmak yerine kendi ruhunuza ve tarzınıza uygun olan mobilyayı seçebilmektir. Aynı vücut tipinize uygun kıyafetleri seçip modayı bir köşeye itebilmeniz gibi kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir dekorasyon ve sizi ifade ettiğini düşündüğünüz mobilyaları seçmelisiniz.

modern-mobilya

Değişen mobilya seçenekleri ile ev dekorasyonları da sürekli değişmekte ve tazelenmektedir. Artık duvar kağıtları nostalji ve saten boyalar moda oldu mesela. Birkaç dönem öncesine kadar klasik mobilyalar daha çok kişi tarafından tercih edilirken şimdilerden modern mobilyalar isimlerinden sıkça söz ettiriyorlar. Peki sizin tercihiniz hangisinden yana olacak? Evinizin dekorasyonunda modern mobilyaları mı yoksa klasik mobilyaları mı tercih edeceksiniz? Hangi mobilya tarzının sizin kendi tarzınızı yansıttığına inanıyorsunuz?

klasik-mobilya

Yayla gibi bir eviniz varsa tabii ki klasik mobilyadan yana tercih yapabilirsiniz. Zira klasik mobilyalar genellikle büyük evler için tasarlanmış olup daha ihtişamlı ve detaylıyken modern mobilyalar küçük evler için tasarlanmış olup daha minimalist bir çizgidedir. Modern mobilyaları küçük evlerde rahatlıkla kullanabilir ve monte edebilir parçaları sayesinde her eve göre düzenleyebilirsiniz. Klasik mobilyalar ise evlerde oldukça geniş yer kaplar. Eviniz küçükse tercih edeceğiniz klasik mobilyalar ev içinde rahatça hareket edebilmenizi engeller ve boş alanlarınızı azaltır. Küçük evlerde klasik mobilya kullanımı evin kullanılmaz bir hale gelmesine, kalabalık ve dağınık görünmesine yol açar. Fakat küçük evlerde modern mobilya kullanımı evi daha da ferahlatır ve alanı daha da büyük gösterir.

Klasik mi modern mi sorusuna cevap bulduktan sonra mobilyalarınızın boyasının ve mobilyalarınızda kullanılan malzemelerin ne olacağına karar verin. Her ne olursa olsun evinizin büyüklüğüne ve tarzınıza göre seçim yapmaya özen gösterin.