Mutfağınızı planlarken kullanacağınız mobilyalarda oldukça seçici davranmalı ve mutfağınızın yapısına uygun olacak tarzda mobilyalar seçmelisiniz. Özellikle işlevsel ve fonksiyonel olan mobilyalar ile mutfaklarınızı daha aktif bir yapıya kavuşturabilirsiniz.

Mutfağınızın hareketli bir yer olduğunu düşünürseniz yer vereceğiniz mutfak mobilyalarında size kolaylık ve rahatlık sunacak olan modelleri kullanmaya gayret etmelisiniz. Kullanım kolaylığı sağlayan ve rahat hareket edebileceğiniz mutfak tasarımları ile mutfaklarınızda fark yaratabilirsiniz.

Kullanacağınız mobilyaların hem estetik hem de işlevsel olarak uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Genel olarak açık renkli mobilyaların mutfaklarda kullanılması ile mutfaklarınızı çok daha şık ve geniş gösterebilmeniz mümkündür. Ayrıca Mümkün olduğunca kullanışlı mobilyaları tercih ederek mutfaklarınızı daha etkili şekilde kullanabilirsiniz.

 

Özellikle gömme ve kolay açılıp kapanan mutfak dolapları ile mutfaklarınızda harika bir dekor oluşturmanız söz konusu olacaktır.

yeni-degisik-mutfak-bari-tasarim-ornekleri

Mutfak tezgahları ile mutfak dolaplarını aynı renklerde seçerek mutfağınızın görselliğini de olduğundan daha güzel gösterebilirsiniz.

Mutfağınızda daha çok ferah ve geniş alanlara sahip olabileceğiniz mobilyaları kullanmaya özen göstermelisiniz. Yapacağınız doğru yerleşim ile mutfaklarınızı daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Böylece mutfaklarınızdın dekorunda sürekli dinamik bir yapı oluşturabileceksiniz.

Modern tarzlı rustik mutfak dekorasyonları son yıllarda sıkça kullanılmaktadır.

Bu mobilyaların tercih edilmesinin en önemli nedeni elbette ahşap yoğunluğunun fazlasıyla hissedilmesi ve mutfağınızın dekoruna en güzel şekilde yansıtılmasıdır. Beyaz renkli mutfak tasarımlarının varlığı her yönüyle mutfaklarınızı çok daha şık ve güzel gösterecektir.

Mutfağınızda yer vereceğiniz ahşap raflar la da harika bir dekorun ortaya çıkmasını sağlayan bu yaklaşımla mutfaklarınızda bambaşka bir ambiyans oluşturabileceksiniz. Yapacağınız dekorasyonlarda son derece şık ve sofistike bir ortamın ortaya çıkmasını sağlamak istiyorsanız mutlaka rustik yapıdaki mutfak modellerini benimsemelisiniz.
Açık renkli rustik mutfak dekorunuzda karşılıklı raflar ve dolaplar kullanarak mutfağınızı etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Duvarlardan maksimum düzeyde faydalanabileceğiniz ahşap mobilya tasarımları ile mutfaklarınızı çok daha estetik ve fonksiyonel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Özellikle Amerikan tarzındaki mutfak modellerinde tercih edilen bu tarz ile mutfaklarınızı daha aktif bir hale getirebilirsiniz.

L mutfak tarzında yapacağınız dekorasyonla mutfaklarınızı çok daha efektif bir şekilde kullanabileceksiniz.

Hem yerden hem de alandan tasarruf etmenizi sağlayan bu kullanışlı mobilyalarla mutfaklarınızı tanımakta güçlük çekeceksiniz. Son derece göz alıcı ve dekoratif bir mutfak dekorasyonu elde etmek istiyorsanız, mutfaklarınızda L tarzında ahşap dolaplara yer vermelisiniz.

koctas-mutfak-modelleri-3

Mutfaklarınızın çok daha ferah ve rahat olmasını istiyorsanız yerleşime önem vermelisiniz. Mutfaklarınızda yapacağınız dekorasyonu büyük ölçüde etkileyen doğru yerleşim tarzı ile mutfaklarınızdan maksimum derecede faydalanabileceksiniz.
Mutfaklarınızın dekorasyonunda kullanacağınız geniş mutfak adaları ile mutfaklarınızı daha ideal bir yapıya kavuşturabilirsiniz.

Mutfak adaları bütünsel görünümleri ve tamamlayıcı rolleri ile mutfaklarınızı çok daha mükemmel bir boyuta taşıyacaktır.

Mutfak adalarının birlikte kullanılması mutfaklarınızda yer açısından tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda mutfağınızın duvarlarında siyah karo taşlarını mutfak dolaplarında da bej renklerini kullanarak çok daha zengin bir mutfak modeli elde edebilirsiniz. Mutfağınızın zemininde düşüneceğiniz renklerde de daha az kiri belli edecek renklere yer vermelisiniz.

Yeni-Bar-Mutfak-Modeli

Özellikle gri renkli zemin kaplamaları mutfaklarınızın dekorunu daha çekici kılacaktır. Son moda mutfak tasarımlarında değişik renklerin bir arada kullanıldığını da görebilirsiniz. Altı ve üstü farklı renklere sahip olan mutfak dolapları özellikle dar ve uzun olan mutfak dekorlarında genişlik algısı oluşturmak için tercih edilmektedir.