Mutfağınızın her yönüyle karakterinizi yansıtan bir yer haline getirerek çok daha farklı bir noktaya çevirebilirsiniz.

Mutfağınızda yer vereceğiniz fonksiyonel olan ahşap tasarımlar ile mutfaklarınızı çok daha etkili kılabilirsiniz. Ayrıca mutfağınızda kullanacağınız tasarımlarda daha dekoratif ve yer tutmayan tasarımlara ağırlık vererek dekorlarınızda harikalar yaratabilirsiniz.

Mutfağınızın mümkün olduğunca evinizin diğer bölümleri ile uyumlu olacak şekilde dekore edilmesini sağlamalısınız. Mutfaklar evlerin en önemli ve gün içerisinde en çok kullanılan yerlerden biridir.

beyaz-mutfak-modelleri

Bu nedenle bu noktada yer vereceğiniz mobilyaların ve tasarımların mümkün olduğunca işlevsel olmasına dikkat etmelisiniz. Son derece zarif ve dekoratif bir mutfak dekorasyonunun ortaya çıkmasını istiyorsanız mutlaka mutfaklarınızda kullanacağınız tasarımlara özen göstermelisiniz.

Açık renkli ve ahşap yoğunluğunun hissedildiği mutfak tasarımları ile mutfaklarınızda fark yaratmanız mümkün olacaktır. Son derece dayanıklı ve sağlam olan bu tasarımlar ile mutfaklarınızı daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Mutfağınızın boyutlarına göre yapacağınız yerleştirmelerde daha küçük boyutlu olan tasarımlara ağırlık vermelisiniz. Mutfağınızda kullanacağınız son derece estetik ve kullanışlı tasarımlarla fark yaratabilirsiniz.

Mutfağınızın duvarlarını daha etkin kullanmak istiyorsanız ahşap raflardan faydalanmalısınız. Bu tasarımlar sayesinde hem yerden hem de alandan tasarruf edebilirsiniz.

Mutfağınızdaki alanı verimli bir şekilde kullanmalısınız.

Mutfaklarınızda yapacağınız doğru yerleşim ve planlama ile mutfaklarınızı çok daha efektif bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Günümüzde evlerin standart ölçülere göre yapıldığını düşünürseniz, mutfaklarında belirli ölçülerde olduğunu görürsünüz.

Bu yüzden mutfağınızdaki her bir eşyanın çok doğru şekilde yerleştirilmesi gerekir. Bu yüzden çok yönlü ve az yer tutan tasarımların varlığı oldukça önemlidir.

amerikan-tarzi-mutfak-3

Yapacağınız dekorasyonlarda küçük olan ve az yer kaplayan tasarımlar her yönüyle avantaj sunmaktadırlar.

Bu tasarımlar mutfağınızın daha hareketli bir yapıya kavuşmasına da izin vermektedirler. Bu nedenle mutfağınızda kullanacağınız tasarımlarda mümkün olduğunca seçici davranmalısınız.

Mutfak tezgahınızı uzun bir yapıda olacak şekilde seçerseniz, mutfağınızı daha rahat kullanabilirsiniz.

Bu noktada mutfak adalarının ve hazır mutfak tasarımlarının sundukları kolaylıklarda göz önünde bulundurulmalıdır.

Mutfağınızdaki manzaranın eşsiz görünmesini istiyorsanız mutlaka mutfağınızla bütünleşecek olan tasarımlara yer vermelisiniz.

Bu tasarımlar mutfaklarınızı çok daha avantajlı bir noktaya taşıyacaktır. Aynı zamanda bu tasarımlar mutfaklarınıza derinlik ekleyecektir.

Mutfaklarınızda mutlaka ahşaptan yapılan tasarımlara yer vermelisiniz.

Mutfağınızda yer vereceğiniz tasarımlar arasında ahşap olan tasarımlar her zaman size avantaj ve kolaylık sunacaktır. Bu nedenle ahşap tasarımları mutfaklarınızda kullanmanızda fayda vardır.

Küçük-mutfak-tasarımları-dizaynı-2016

Özellikle dayanıklı ve açık renkli ahşap mutfak dolapları geniş iç hacimleri ve rahat açılıp kapatılabilmeleri ile mutfaklarınızı daha etkin şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Mutfak dolaplarında olduğu kadar mutfak duvarlarında da ahşap kaplama modellerini kullanarak harikalar yaratabilirsiniz.

Pratik ve katlanabilir bir yemek masası mutfaklarınızın daha geniş görünmesine neden olacaktır.

Açılıp kapanabilen ve istediğiniz zaman kullanmanıza imkan tanıyan bu masa modelleri mutfaklarınızın belki de vazgeçilmezlerinden biri olacaktır.

Sunduğu kolaylıklar ve fonksiyonellik ile bu ahşap masalarla yaşam alanlarınızı daha değerli kılabilmeniz mümkün olacaktır.

Aynı zamanda bu tasarımları ikinci bir mutfak tezgahı olarak da düşünebilirsiniz. Mutfaklarınız dar ise mutfak tezgahınızı L tipi şeklinde tasarlayarak daha fazla alan elde edebilirsiniz. Bu şekilde bir dizayn yaparak yemek masanıza da yer açabilmeniz mümkün olacaktır.

Mutfak-Masası-2

Aydınlatma modelleri de mutfaklar için oldukça önemli hale gelmektedir.

Mutfaklarınızın ışıl ışıl ve ferah bir dekora kavuşmasında aydınlatmalarında rolü oldukça fazladır.

Bu nedenle mutfaklarınızda yapacağınız dekorasyonlarda aydınlatma modellerine ağırlık vermelisiniz. Aydınlatma modellerinin mutfaklarınızdaki varlığı ile mutfaklarınızı çok daha etkili bir dekorasyon haline getirebilirsiniz.

Özellikle tavana gömme şeklinde yapılan spot ışıkların varlığı mutfaklarınızı çok daha şık ve güzel gösterecektir. Son derece estetik ve alımlı bir görünüm sunan bu aydınlatma modelleri ile mutfaklarınızı iç açıcı bir noktaya taşıyabilirsiniz.