DOĞRU DUVAR TV ÜNİTESİNİ SEÇMEK İÇİN ÖNERİLER

• İlk olarak TV’nizi odanın neresine koymak istediğinize karar vermelisiniz. Seçtiğiniz duvarın ölçülerini alarak alacağınız TV ünitesinin ölçülerine karar vermeniz kolaylaşır tabi televizyonunuzun da ölçüsünü almanız iyi olacaktır.

• Düz ve sade bir TV ünitesi mi? Yoksa uydu alıcıları, ses sistemi, DVD’ler, kitaplar, dekoratif aksesuarları da barındırabilecek bir TV ünitesi mi? Televizyon dışında böyle ekstralarda olacaksa çekmeceli raflı modellere yönelebiliriz.

• Salon televizyona göre mi dekore edilecek yoksa televizyon salonun bir parçası olarak mı düşünülmekte tamamen kişinin yaşam tarzına keyfine göz zevkine kalmış bir durum.

• Dekorasyonunuz da uyum önemli bir unsur olmalı klasik tarzda bir salonda teknolojik ses sitemleriyle parlak bir TV ünitesi göz tırmalayıcı olabilir. Bunun yerine klasik tarzsa klasik bir TV ünitesi modern tarzda ise modern bir TV ünitesi seçmek dekorasyonumuzun uyumu açısından önemlidir.

• Salonunuzun yerleşimini önceden kafanızda canlandırmaya çalışın veya bir kağıt üzerine basit olarak çizerek farklı fikirleri deneyebilirsiniz. Raflarınızı çekmecelerinizi nasıl kullanacağınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

• Kabaca tasarladığınız dekorasyonunuza ve aldığınız ölçülere uygun TV ünite modellerini inceleyerek karar verebilirsiniz. Tabi ki sadece TV ünitesi alacaksınız diğer mobilyalarla uyumunu da göz önüne alarak seçim yapmanız önemlidir.

• Salonunuz geniş ise duvara yayabileceğiniz çok parçalı TV ünitelerini tercih edebilirsiniz ancak küçük bir odada duvara monte TV kullanarak TV sehpasıyla hoş ve modern bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Klasik TV ünitesi modellerini tercih edecekler için televizyon kenarları şık bir ahşap çerçeve içine alınarak klasik ruhun bütünlüğü sağlanabilir.

• Gözleri yormayan renklerin tercih edilmesi uzun süreler TV karşısında kaldığımız düşünülürse önemli bir detay.

• Her zaman evimizin duvarına uygun bir TV ünitesi mobilyası bulamaya biliriz böyle durumlarda özel ölçü mobilya üreticilerini tercih edebiliriz.

TV ünitesi seçerken size yardımcı olması için yapılması gerekenleri sıralamış olduk herkes dekorasyonunuzu eksiksiz gösterişli ve şık olmasını ister sizde gönlünüzde yatan eve ve şıklığa kavuşmanız dileğiyle.