Yaşadığınız ortamın dekorasyonunun size huzur ve mutluluk verecek yapılmış olması, evinizi ve ortamınızı benimseyebilmeniz açısından önem teşkil ediyor. Yoğun ve stresli bir günün ardından evinize döndüğünüzde gevşeyip rahatlayabileceğiniz, enerji depolayabileceğiniz bir ortamı evinizde yaratmak için çaba göstermelisiniz.

Evinizde huzurlu bir ortam yaratabilmek için mobilya ve renk seçiminize dikkat etmelisiniz. Size kasvetli bir ortam yaratmayacak açık renkleri evinizde kullanmayı tercih etmeli, mobilyalarınızı ise birbirleri ile uyumlu ve en çok rahat edeceğiniz mobilyalar arasından seçerek gözünüzü rahatsız etmeyecek bir bütünlük yakalamalısınız.

kapaletti-yemek-odasi

Eğer evinizdeki dekorasyondan memnun değilseniz ve bir değişiklik yapmak niyetinde iseniz, öncelikle mutlaka 2014 mobilya tasarımları incelemesi yapmanız, karar vermeniz açısından sizin için çok daha iyi olacaktır.

2014 mobilya tasarımları temel olarak 6 temaya ayrılmış olarak görünüyor. Zıtların çekimi, evim güzel evim, tatlı ve ekşi, full renkler, eksantrik ve göçebe, tarihi ve lüks temaları önümüzdeki yılın mobilya trendlerinin ana hatlarını oluşturuyor.

Zıtların çekimi teması doğal dokuların endüstriyel dokularla birleşmesinin bir araya getirdiği zıtlığın kullanıldığı ev tekstili ve mobilyalardan oluşuyor. Bambu dokusu ile metalik objeler bir arada kullanılmış. Renk olarak ise açık mavi, yeşilin tonları ve açık sarı kullanılmış.

2014 mobilya tasarımları temaları arasında ikinci tema olan evim güzel evim temasında ise evlere bir country havası hakim oluyor. Mobilyalarda vintage tasarımlar kullanılıyor, pastel renklerde objeler ile bu mobilyalar bir araya getirilerek romantik bir hava oluşturuluyor.

Tatlı ve ekşi teması ev dekorasyonunda bol miktarda hafif soldurulmuş neon renkler kullanılıyor. Barok tarzı mobilyaların kullanıldığı bu temada, eski görünümlü mobilyalara neon renkler ayrı bir canlılık ve modern bir hava katıyor.

Eksantrik ve göçebe teması ise evlerimize Afrika esintilerini taşıyacak gibi görünüyor. Özellikle döşeme ve kumaşlarda, ev objelerinde ağırlıkla hissedilen Afrika kabilelerinin esintileri kış aylarında evinize sıcacık bir ortam katacak.

2014 mobilya tasarımları arasında bulunan son tema olan tarihi ve lüks ise, Osmanlı dönemini andıran işlemeli ve farklı motifleri barındıran mobilya tasarımları ile göz dolduruyor olacak.