Türk mobilya sektörünün dünya pazarında en güçlü olduğu fuarlardan CNR Uluslararası Mobilya Fuarı bu yıl 19. defa kapılarını açmaya hazırlanıyor. Yeni pazarlara ulaşmayı hedefleyen fuar, ayrıca mobilya sektöründe ülkemizin rekabet gücünü de ortaya koymakta.

 

Türk Mobilya ve dekorasyon modasının nabzını tutan, yerli yabancı bir çok ziyaretçinin ilgi odağı haline gelen Antalya CNR Uluslararası Mobilya Fuarı ile bu yılda en yeni modelleri ve trendler bir araya gelecek. 5-9 Eylül 2023 tarihleri arasında ANFAŞ – Antalya Fuar Merkezi’nde organize edilecek olan fuar, dünyanın en büyük mobilya ihracatçıları arasına girmeyi hedefleyen sektöre önemli bir katkı sağlayacak.

 

Yüksek hacimli ihracat oranıyla günümüzde turizm ve tarımsal üretimde başkent konumuna gelen Antalya, sanayi sektöründe de adından söz ettirirken Rusya, İran, Irak, Ukrayna ve Türki Cumhuriyetler gibi ülkelerden önemli oranda profesyonel alıcı ağırlıyor.

 

Antalya; bünyesinde barındırdığı otel ve turizm merkezleri, havaalanı, liman gibi fiziki üstünlükleri ve iklimsel avantajlarıyla da ticaret için ideal bir atmosfer sunuyor. Farklı milletlerin bir arada yaşadığı şehir, son dönemde üstlendiği barışçıl ve uzlaşmacı tutumla da dünya çapında ilgi odağı haline geliyor.

 

 

CNR Mobilya dünyanın dört bir yanından gelen ithalatçılar, ihracatçılar, toptancılar, üreticiler, mimarlar, iç mimarlar, tasarımcılar, satıcılar, distribütörler ve pek çok sektör profesyoneli için büyük bir anlam taşıyor; aynı zamanda sektöre ilişkin gelişmelerin özüne de sıkı sıkıya bağlı kalıyor.

Başta Çin, ABD, Almanya, İtalya, Hindistan, Polonya, Japonya, Fransa, Vietnam, Türkiye, Brezilya, Malezya, Rusya, Meksika ve Güney Afrika olmak üzere dünyanın önde gelen mobilya üreticileri de CNR Mobilya’nın başarısına kayıtsız kalmayarak ticaretlerini yeni pazarlara taşımak üzere fuara büyük önem yüklüyor.